Kdo jsem? O mně

Pár slov o mně... Fotograf David Špidlen

Tvůrčí činnosti se věnuji od mládí. Ačkoliv můj čas pohlcovala zpočátku zejména oblast literární, fotografie a fotografování zaujímalo v mém životě vždy významnou a důležitou roli. Fotografii považuji za specifickou, vysoce rozvinoutou formu přiblížení se k určitému tématu, osobě nebo situaci.

Na fotografování mne nejvíce zajímají lidé, jejich nálady, emoce, krása, odraz současného světa v jejich nitru, zrcadlený ve fotografii. Portrét patří k nejoblíbenějším tématům, která mohu tvořit. Jako každý fotograf se snažím vypracovat takový portrét, který v dobrém světle – fakticky i přeneseně – představí člověka přede mnou, zároveň se pokouším pomyslně „obnažit“ podstatu portrétovaného a v pozitivních rysech něco z ní přenést do fotografie. Rád pracuji v exteriéru i na lokacích jako je pracovna, byt, dům, hotel, sportovní areál a další místa vhodná pro pořízení snimků.

V minulosti jsem fotografoval s filmovými zrcadlovkami a aparáty Flexaret, Mikroma, Practica, Pentax, Hasselblad a Canon, následovaly digitální zrcadlovky Canon, s nimiž pracuji dodnes.

Signature
Získaná ocenění 25
Hotové projekty 1835
Šťastní klienti 927
Nejlepší záběry 213
Zpět na začátek
Close Zoom